Leden 2012

Závody psích spřežení

22. ledna 2012 v 15:32 Aktuality

Ve dnech 21. a 22. ledna 2012 se pořádal 10. ročník saňových závodů psích spřežení na Janovičkách u Broumova.
Závod byl pořádán Svazem sportu psích spřežení Mushers Club "Metuje" jako mistrovství České republiky pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje. Sněhové podmínky byly vynikající, i když podle pořadatelů ze soboty na neděli napadl nový sníh a místy bylo naváto až 50. cm sněhu, takže trať musela být znovu projeta a místy upravena pro vysoké závěje. Délka tratě představovala 30. km horským terénem a rychlost psích spřežení se pohybovala kolem 15. km za hod. Se svolením majitelů psích spřežení byla možnost v úvazišti si prohlédnou jednotlivá spřežení a pro milovníky psů to byla nádherná přehlídka různých plemen. Organizačně byl celý průběh připraven velmi dobře, takže vše probíhalo ve stanovenou dobu, bez jakýchkoliv průtahů. Návštěvnost se dá těžko určit, jelikož diváci byli rozptýlení po celé trase závodu. Doprava byla rovněž zabezpečena, takže kdo měl zájem mohl se tam dostat autobusovým spojem.

kluziště Broumov,Olivětín -počasí jak na houpačce.

16. ledna 2012 v 19:47 Sport

Kluziště v Olivětíně je prakticky jediné na celém Broumovsku, kam mohou všichni milovníci tohoto zimního sportu zavítat, pokud pomineme řadu rybníků po celém okolí, ale to je zase sázka do loterie, jak je led silný. I toto kluziště je odkázáno na to, jak je počasí nakloněno pro pořízení dobré ledové plochy.Provoz na kluzišti obstarává TJ Jiskra v Olivětíně a to ve volném čase bez jakýchkoliv nároků mimo rýmy nebo chřipky při nočním stříkání vody, aby byl led dostatečně silný a kvalitní. Mimo pravidelného bruslení pořádá TJ. pokud to počasí dovolí dětské karnevaly na ledě pro děti ze širokého okolí. Tělovýchovná jednota získala také grand od Městského úřadu v Broumově na obnovu a nátěry mantinelů, takže kluziště je připraveno pro své návštěvníky.

Cesta za lepším životem.

2. ledna 2012 v 19:59 Téma týdne,
Cesta za lepším životem se může považovat za filozofický pojem, protože pro každého může být tato představa různá a to podle osobního názoru a nároků na osobní život. Pro někoho to může představovat lepší postavení v zaměstnání, pro jiného práce v zahraničí nebo vyšší peněžní příjmy. Pro jiné to může být získání ztraceného zaměstnání nebo zlepšení zdravotního stavu. Jednotný názor k tomuto tématu nemůže existovat, jelikož co člověk, to jiný názor a co člověk to jiný požadavek. Na druhé straně se mohou lidé dostat do takových situací ne vlastní vinou, kde je to na hranici s životní existencí a tady hledání cesty za lepším životem je o to složitější.