Únor 2012

"Zrcadlo"

27. února 2012 v 17:22 Téma týdne,
Aktuální téma pro současné dění nejen ve světě, ale i u nás, kdy by bylo třeba nastavit zrcadlo řadě našich předních činitelů.


Někdy to připomíná pohádku, že hned po ránu když vstanou tak se podívají do zrcadla s otázkou "zrcadlo, zrcadlo, řekni mi kdo je na světě nejmoudřejší"? Stačí sledovat tisk a další vědecké úvahy o možnosti zavedení jednotné sazby DPH na 19 nebo 20 procentech, s možnou výjimkou na knihy a léky. Možná je i debata o zachování dvou sazeb," uvedl Nečas. Úvahy jsou i k dočasnému zmrazení důchodů a dalším opatřením.

Zima je všem, zvěř se stahuje do údolí.

10. února 2012 v 16:30 příroda
Na začátku letošního roku to vypadalo že zima nic moc, teploty nad nulou a nechybělo mnoho, aby se začaly ukazovat pupeny na keřích a stromech jako kdyby mělo přijít jaro. Kdo by si takové počasí nepochvaloval, když se nemuselo nijak zvlášť topit, žádná starost s odklízením sněhu nebo starost se zamrznutím vodovodního řádu. To ale ještě nikdo nevěděl co paní zima ukáže a také ukázala. Velká nadílka sněhu a extremní mrazy netrápí jen lidi, ale i lesní zvěř.


Nejen více sněhu, ale zvláště vysoké mrazy vedou lesní zvěř k tomu, že vyhledávají potravu v nižších polohách. Dokládá to i snímek, kde u bývalého mlýna v Olivětíně se objevilo menší stádo srnek a jejich plachost v jiné době byla zřejmě ovlivněna hledáním potravy.

Karneval na ledě, kluziště opět ožilo.

4. února 2012 v 16:21 Sport
Před krátkou dobou jsem se zmiňoval o kluzišti v Olivětíně, jaká asi bude ta letošní sezona a uběhlo jen pár dnů, kdy přišly očekávané mrazy. Příležitosti bylo využito k vytvoření perfektní ledové plochy a zorganisování dalšího ledního karnevalu.Karneval se uskutečnil 4. 2. 2012, který připravila T.J.Jiskra Olivětín pro děti všech věkových kategorii. Nejprve se uskutečnila promedáda všech masek, které byly rozděleny do tří věkových kategorii a v každé z nich vybírány ty nejhezčí masky. O nápady nouze nebyla a tak rozhodování v některých případech bylo tak trochu i složitější, protože právě u těch menších to bylo zvlášť působivé. Byly připraveny různé soutěže u kterých byly pro děti připraveny i odměny za jejich výkony. Pro zahřátí bylo i teplé občerstvení, protože i přes slunečné počasí bylo v odpoledních hodinách stále kolem -10 až - 12 stupňů. Pro děti tak bylo připraveno zase jedno hezké odpoledne, za které patří dík všem organizátorům, pořadatelúm a sponzorům.