close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Téma týdne " Cestování ".

21. června 2012 v 17:07 |  Téma týdne,

To co chci popisovat, se přihodilo mému kolegovi ze zaměstnání při vyřizování dovolené do Jugoslávie. Stalo se to již před léty, kdy si musel zažádat o devizový příslib a již s tím bylo dost vyřizování. Když měl vše potřebné vyřízené a blížila se doba odjezdu, napadlo jej ještě jednou zkontrolovat zda má všechny potřebné doklady v pořádku. Při kontrole cestovního pasu zjistil, že u jména Lašťovička,tak se dotyčný jmenoval, mu v pasu chybí nad písmenkem háček. Aby to napravil a jméno bylo v souladu jak s občanským průkazem, tak i pasem, vzal propisovačku a v pasu dopsal háček. Po nějaké době si vše rozmyslel, vzal gumu a dopsaný háček zase vygumoval. Bohužel to bylo značně k poznání, že bylo v dokladu jméno upravováno a tak z obav, aby s tím neměl problémy při odbavování, vzal druhý den dotyčné doklady a odjel do okresního města na pasové oddělení, aby mu tuto úpravu nějakým způsobem opravily. Nic takového se ale nestalo a bylo mu doporučeno vystavení nového pasu. To ale nebylo možné, protože odjezd byl za necelý týden, ale bylo mu doporučeno zajet si na krajské pasové oddělení, tam prý opravu mohou provést. Tak si kolega druhý den vzal dovolenou a rozjel se na krajské pasové oddělení. Tam s háčkem pobavil celé oddělení oprava mu byla v pasu řádně označena a potvrzena pochopitelně s pokutou za nezákonné upravování dokladů. Šťastný, že vše tak dobře dopadlo se v určný termín rozjel do Prahy na letiště.Tam ale s hrůzou zjistil, že termín odletu má až na druhý den a tak zase měl další starost, jak přečkat do dalšího dne. Takže i romantická dovolená se může změnit v romantické starosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jezinka jezinka | Web | 21. června 2012 v 17:59

To se tak někdy semele.Já jela na dovču do zahraničí a na hranicích jsem zjistila,mže jsem si místo pasu,vzala index.Ještě že to bylo jen 15 km domů- jinak bylo po dovolené.

2 helena helena | Web | 21. června 2012 v 18:27

My máme podobný zážitek,ale jeli jsme jen do Hamburku.Spoléhali jsme se všichni na Birgit,která vše organizovala.Přijeli jsme ráno k cestovce a všude bylo tma,žádná auta,po zazvonění na majitele nám bylo zděleno,že jedeme až zítra.
Tak jsme si to druhý den zopakovali.
Dodnes se tomu smějeme.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama