Část 16. Zřízení závodní restaurace.

13. července 2012 v 15:50 |  Od minulosti k současnosti

V témže roce 1892, kdy byl spuštěn čtvrtý provoz tkalcoven, byla z dosavadní vyvařovny vybudována závodní restaurace a to v domě s č.p.51.Závodní restaurace v domě č.p.51.

Ta byla o několik desítek let později opět přeměněna na závodní jídelnu s vlastní vyvařovnou, a to pro všechny zájemce o toto stravování. Po této přestavbě po roce 1945 na závodní jídelnu Veba, sloužily prostory této budovy i pro jiné účely než bylo stravování. V prvním poschodí byla zřízena promítací kabina, takže zde bylo promítáno i kino.Ve druhém poschodí byly uvolněny dvě místnosti, kde byla zřízena závodní knihovna a funkci knihovníka zastával p.Čejchan, který pravidelně doplňoval knihovnu o novinky prostřednictvím p.Hrábka prodejce knih z Broumova. V přízemí budovy byla vybudována fotokomora vybavena potřebným zařízením, rovněž bohatě využívána nejen členy fotokroužku závodu, ale i dalšími fotoamatéry v okolí.Budova s č.p.51 ze současné doby.

Sálu závodní jídelny bylo využíváno pro různé společenské a kulturní akce pořádané závodem, jelikož zde bylo i vhodně zřízené jeviště. Jídelna s kuchyní byla v provozu do roku 1997 kdy se měnily majetkové vztahy. Veškeré zařízení kuchyně a jídelny bylo odstraněno, závodní knihovna a fotokomora zrušeny a budova byla přenechána městu.Prostory závodní jídelny ze současnosti, které se opět přestavují.

Celá budova je v současné době prodána do soukromých rukou a její prostory jsou postupně upravovány.Nová závodní jídelna byla vybudována v jiných prostorách majetku závodu v zadní části této budovy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 helena helena | Web | 13. července 2012 v 16:54

Děkuji za počteníčko.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama