close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Akční blog - TT

28. září 2012 v 16:27 |  Různé, nezařazené
Akční blog je jedním z mála, který poskytuje ucelenější přehled toho, co se na blogu cz. děje nebo připravuje. Nejsem zastáncem bezhlavé kritiky všeho nového, ale v tomto případě musím tuto zásadu porušit, a to u rubriky hodnocení článků v tématech týdne. Úmysl byl zřejmě dobrý v tom, jak zpřehlednit kvalitu psaných článků na vybíranná témata. Pro tým, který se touto problematikou zabývá to musí být nepředstavitelně namáhavá práce, pokud chtějí získat jakýsi přehled. V tom je právě onen problém, protože každý bloger, který chce napsat alespoň trochu obstojný článek, se řídí svým osobním přístupem k dannému tématu, schopností něco stvořit, formou vyjádřování a dalšími předpoklady pro publikační činnost. Z tohoto hlediska se také musí přistupovat k hodnocení jednotlivých článků, protože ne každý z blogerů tyto schopnosti má, ne každý má vysokoškolské vzdělání a neoplývá nadáním k popisování danného námětu .Někdo popiše námět dvěma větami, jiný o tom může psát dlouhá pojednání a přitom mají oba stejnou myšlenku. Proto zde chci poukázat na ne zrovna dobře zvolenou volbu této rubriky, jelikož vyznívá jako kritika těch měně kvalitních článků i když psaných s dobrým úmyslem. Nechci se tvářit jako moudrá sova a dávat rady co a jak se má dělat, ale jistě by se našla jiná forma jak třeba pomoc těm méně zkušeným a zdaným blogerům, kteří chtějí psát a s něčím se podělit mezi ostatními. Co třeba zvážit možnost, aby každý, kdo píše na TT třeba za názvem tématu uvedl zkratku H. nebo jiné znaménko, které by bylo směrodatné pro hodnotící tým, že tento článek chce být zařazen do výběru hodnocených článků. Jednak by se usnadnila práce tohoto týmu a pak by se dala časem zavést i soutěž mezi blogery o nejlépe hodnocený článek danného týdne, který by hodnotili sami blogeři. Nechci zde zavést polemiku k tomu, zda mám pravdu či nikoliv, ale dávám ke zvážení možnost zkvalitnění výběru a najít formu pro méně zkušené blogery.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Šmíďáci Šmíďáci | 29. září 2012 v 18:02
2 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 29. září 2012 v 20:51

Tak to nevím, jestli by se to dalo udělat. Mnoho blogerů píše k TT a ani neví, že se hodnotí, takže na tema.blog.cz možná ani nechodí. A je klidně možné, že by si tam stejně to H dal každý. Náctiletí blogeři jsou velmi sebevědomí. Většinou právě ti, co píší opravdu blbosti. Sama za sebe musím říci, že nevybírám jen inteligentní a intelektuální články. Často právě z mladičkých vyberu něco a dávám tak blogerovi šanci se zlepšovat tím, že ví, že ho někdo kladně ohodnotil a dal do žebříčku. Někdy i pod článek napíšu: první půlka výborná, ale konec zkus jinak. Hodnotím pozitivně každou snahu, zapálenost, nápad, originalitu...

3 děda tik tak děda tik tak | Web | 29. září 2012 v 21:03

[2]: Zkouším najít pouze způsob, jak se vyvarovat toho, aby při procházení článku se zbytečně neotvíraly takové jako  tam bývá bla bla bla nebo nevím co psát. To je myslím zbytečná ztráta času.

4 Gabriel Dantes Decay Gabriel Dantes Decay | Web | 29. září 2012 v 21:15

[3]: Neustále dokola se na Srdci blogu řeší a řešilo, jak psát kvalitní články a čeho se při psaní na TT vyhnout. Na tema.blog je dokonce zveřejněn článek tak, aby byl všem na očích a blogeři stejně dělají, že nic nikde není.
TT Je mi to jedno, jen dokazuje zoufalost situace, ve který se TT nachází. Z 10 článků blogeři v 9 píší, že tu větu používají všichni, když se jim nechce odpovídat. Že je to flegmatická, hojně užívaná věta.
Stačí jen otevírat jeden článek za druhým, vidět ty dva řádky, přečíst si první větu a vím stoprocentně, že článek je stejný jako těch 50 předním.

5 děda tik tak děda tik tak | Web | 29. září 2012 v 21:31

[4]: Tak před chvilkou jsem toto téma opustil s černou myšlenkou zda má vůbec význam ztrácet čas nad řadou článků zabírajících místo a čas.

6 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 29. září 2012 v 21:41

No, oni by hodnotitelé neměli moc radost, kdyby jim 500 lidí napsalo tu vybranou zkratku. To je prašť jak uhoď, nakonec by stejně hodnotili hafo článků.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama