close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Hasiči Veba Olivětín, rok 1954 - 1955

10. dubna 2013 v 16:32 |  Hasiči Veba Olivětín


Další záznam se týkal až roku 1954 za účasti ředitele závodu pana Šrajera. Byl utvořen výbor požárního sboru a technické vedení. Zde vznikl požadavek k vyzkoušení parní stříkačky, zajistit její stanoviště a obsluhu mající strojnické a topičské zkoušky. V tomto roce bylo stanoveno pravidelné cvičení pro muže na každé pondělí od 17 hod. a dorost každou středu od 15 hod. Jako stanoviště parní stříkačky bude upraveno v prostoru bývalého skladu. Nově získaným členům byly vydány přihlášky k vyplnění.
Další valná hromada požárního továrního sboru se uskutečnila 21.11.1954 ke zhodnocení uplynulého výcvikového roku a stanovení úkolů pro rok následující. Přítomen jako host byl ředitel závodu pan Šrajer a za okresní sekci ČSPO pan Junka. Po rozpravě byl jako zástupce do okresního výboru ČSPO zvolen za náš sbor pan Šrytr Vladimír. Byl stanoven úkol uspořádání mezizávodní soutěže, zabezpečit a vycvičit družstvo žen a dorostu. Dále bylo rozhodnuto opatřit pracovní oblečení a obutí pro družstvo žen a získání nových zdravotníků pro závodní sbor.


Fotografie z roku 1955
Dole druhý z leva: Rychtera
Uprostřed z leva: Rathouský, Šrytr, z kraje Tošovský
Nahoře z leva: čtvrtý Bernard, Kučera, Krobot

V roce 1955 řešila jednotka uvolňování členů na výcviku a proplácení hodin na výcviku během pracovní doby. Byl projednán návrh na nového instruktora pro družstvo žen. Navržen a schválen byl Lorenc Oldřich. Rozhodnutím této schůzky bylo stanoveno, že družstvo žen bude každých 14 dnů mít společné cvičení s družstvem mužů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pižlík Pižlík | E-mail | Web | 15. dubna 2013 v 10:28

Matně si vzpomínám, že jsem jako malá holka občas sledovala v televizi nějaké hasičské závody, kde soutěžila i družstva žen a dětí. Moc se mi to líbilo.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama