Hasiči Veba Olivětín. Z činnosti v letech 1983 - 1985.

24. června 2013 v 17:26 |  Hasiči Veba Olivětín

S ohledem na to, že následující část pravidelně zaznamenává všechny účasti na soutěžích, kterých se sbor účastnil včetně pořadí v umístění, vynechám většinu těchto údajů a zmíním se pouze o některých. Podrobný přehled má sbor zaznamenán ve své kronice.
Význačný byl rok 1983, kdy družstvo mužů v celopodnikové soutěži v požárním sportu se umístilo na 1. místě. Družstvo nacvičil a vedl velitel pan Kleandr Václav. V tomto roce se sbor umístil na 1. místě v činnosti závodních sborů v rámci okresu Náchod.
Následující roky jsou již pravidelně dokumentovány počínaje rokem 1984 tak, jak si jednotka stanovila o zavedení nové kroniky. K tomuto roku má požární jednotka 25 mužů a 16 žen. Na své výroční schůzi bylo zvoleno vedení sboru a mimo potřebných funkcionářů ve výboru, byl velitelem závodního sboru zvolen Kleandr Václav. Sbor má k dispozici automobil s cisternou CAS 25, Tatru 805 valník s přenosnou střkačkou P-12, dva přenosné stroje PS-8, přenosnou stříkačku na přívěsu Magirus.
Při svých cvičeních provádí údržbu a opravu techniky, výstroje apod. V tomto roce byly členy sboru provedeny preventivní protipožární prohlídky v domech a objektech soukromých majitelů. Celkem se uskutečnilo 85 prohlídek. Jednotka se zůčastnila soutěží požárních družstev v Křinicích a Šonově u Broumova. Na této poslední jmenované soutěži se umístilo družstvo mužů i žen na 2. místě. Pro členy a rodinné příslušníky byl zorganizován dvou denní pobyt v Krkonoších na chatě závodu 02 ke všeobecné spokojenosti všech zůčastněných. V měsíci září se uskutečnil IV. Ročník turistického pochodu " Hasičská dvacítka ". V tomto roce se jednotka rozloučila s bývalým dlouholetým velitelem Antonínem Jelínkem , který zemřel 14. dubna. Funkci velitele vykonával v letech 1969 - 1979 a za jeho vedení sbor dosáhl mnoha významných úspěchů.
Výcvikový rok 1985 by zahájen 15. ledna údržbou požární výzbroje a výstroje. Cvičení družstva mužů probíhala po celý rok každou druhou středu. Okrskové soutěže se náš sbor zůčastnil v Martínkovicích, kde se muži umístili na 4 místě a ženy na 2 místě. Následně 8. června se konala podniková soutěž ve Žďáru nad Metují, kde soutěžila družstva mužů i žen. Umístění bylo výtečné, muži na 1 místě, ženy na 2 místě. Tímto výsledkem byla naše účast družstva mužů na oborové soutěži v měsíci srpen v Rychnově nad Kněžnou.
Umístění našeho družstva bylo na 11 místě ze 16 soutěžících. Toto umístění odpovídá stávajícím možnostem. Účast na V. Ročníku turistického pochodu " Hasičská dvacítka " byla v tomto roce menší z důvodů podobných akcí v blízkém okolí. Členové našeho sboru v tomto roce odpracovali při údržbě požární techniky 284 hodin, na údržbě vodních zdrijů 108 hodin. V praktické přípravě bylo odcvičeno 1032 hodin. Tento rok byl význačný tím, že požární sbor se nemusel podílet na žádném výjezdu k požáru.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pizlik1 pizlik1 | Web | 26. června 2013 v 20:21

To se asi málokdy stane, že požární sbor za celý rok nevyjede k požáru. :-)

2 Hanka Hanka | E-mail | Web | 26. června 2013 v 22:34

Olivětínský hasičský sbor byl opravdu dobrý, Mirku, při soutěžích měl samá skvělá umístění. :-) Předpokládám, že se jednalo o celostátní soutěže. :-)
To, že za celý rok nevyjel k požáru je asi docela rarita. :-?

3 děda tik tak děda tik tak | Web | 26. června 2013 v 22:51

[2]: Sbor byl a je stále dobrý. Dovršením jejich dobré práce je Hani příští měsíc  slavnostní předání nové cisterny, kterou zakoupila a.s. Veba pro tento závodní hasičský sbor za čtyři a půl. mil. Korun. Pokud se tam dostanu, ( podle času a počasí ) budu informovat. :-)

4 Hanka Hanka | E-mail | Web | 27. června 2013 v 13:47

[3]: Tak to hasičskému sboru blahopřeji, Mirku! Novou cisternu si rozhodně zaslouží. :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama