Hasiči Veba Olivětín, výpis z let 1986 a 1987.

1. července 2013 v 16:28 |  Hasiči Veba Olivětín

V následujícím roce 1986 uspořádala jednotka besedu se školními dětmi na téma " Požární ochrana a děti " s promítáním krátkých filmů. Tuto akci zabezpečil pan Saska Jiří v kině Olivětín za účasti 58 dětí. Družstvo mužů se zůčastnilo soutěže o putovní pohár v Křinicích dne 9. května za vydatného deště. Muži se umístili na 3. místě. Následně na to se 17. května konala okrsková soutěž rovněž v Křinicích. Této soutěže se zůčastnilo družstvo mužů a žen. Umístění žen bylo na 4 místě, muži na 5 místě. Požáry v tomto roce se uskutečnily v 5 případech. Okresní soutěže v Jaroměři 14. června se zůčastnilo družstvo žen s umístěním na 10 místě ze 13 startujících družstev. Na celopodnikové soutěži v měsíci červnu soutěžila z našeho sboru tři družstva a to muži, ženy A a ženy B. Umístění mužů bylo na 3 místě, družstvo žen B na 4 místě a skvělého výsledku dosáhlo družstvo žen A jako vítězné.

Měsíc říjen nezačínal pěkně. Jednotka se zůčastnila požáru lakovny v Kovopodniku, kde se muselo zasahovat za pomoci dýchacích přístrojů. Závěr roku byl zhodnocen 22. listopadu, kde bylo uvedeno, že na údržbě techniky bylo odpracováno 282 hodin, údržba vodních zdrojů 104 hodin, na obnově živ. prostředí 511 hodin, na přípravě soutěží 483 hodin, výsadba zeleně 56 hodin. Různých jiných brigád 612 hodin a na údržbě sportovišť 275 hodin.Ve sboru je 6 členů jako dobrovolní dárci krve.
Rok 1987 byl zahájen již 26.prosince a to turnajem našich členů ve stolním tenisu. Vítězem se stal pan Braha Jaroslav. V průběhu zimních měsíců byla prováděna údržba a uskutečnilo se několk teoretických školení. V měsíci březnu byl ohlášen požár v Ruprechticích a jednotka se podílela na jeho likvidaci. Další výjezd byl rovněž v březnu do lesního komplexu " Pasa ", kde jsou opravárenské dílny. Jednalo se o požár obytných buněk. V průběhu měsíce března byly provedeny preventivní prohlídky v 62 obytných budovách a pěti provozovnách. Naši příslušníci vysázeli v dubnu 752 stromků v polesí Javory, hájenství Šonov. Také v tomto měsíci se uskutečnilo cvičení s dýchacími přístroji, které proběhlo v tunelu ČSD Náchod za účasti 5 našich členů. Na pozvání polských požárníků navštívilo pět našich členů své kolegy v Kladské Bistřici, kde jsme si prohlédli techniku a výstroj s jakou polští požárníci pracují.
V červenci byla provedena nová organisační opatření. Stávající okrsky byly zrušeny a byla vytvořena městská organisace SPO. V tomto novém orgánu máme 2 naše příslušníky. V červenci byl opět ohlášen požár přestavované budovy. Vlastní požár byl velké intenzity, jelikož se jednalo o starou zástavbu s lepenkovou střechou.
Na turistickém pochodu " Hasičská dvacítka " byla poměrně bohatá účast se 112 účastníky. Ani listopad nebyl v letošním roce bez zásahu, kdy se jednalo o požár Jednoty v Olivětíně. Na zhodnocující schůzi v závěru roku by kriticky hodnocen stav techniky, především její zastaralost a nedostatek náhradních dílů. Přívěs Magirus z roku výroby 1939 svědčí o zastaralém typu a při účasti na soutěžích je tento přívěs raritou. Kladně byla hodnocena beseda s dětmi za účasti 54 dětí. Rovněž má jednotka nově vyškoleného rozhodčího v požárním sportu. Sbor má v současné době 39 členů z toho 15 žen.