Hasiči Veba Olivětín, výpis let 1988 -1990.

19. července 2013 v 13:04 |  Hasiči Veba Olivětín

První měsíce mírné zimy roku 1988 byly ve znamení údržby požární výstroje a připravenosti k výjezdu. V březnu se uskutečnily preventivní prohlídky v 7 provozovnách v Olivětíně. Výsledek byl v některých případech zarážející, jako obložené kotle k vytápění hořlavým materiálem a podobně. I v tomto roce se uskutečnila akce pro děti s tématikou o nejlepší kresbu požární techniky a s tím související náměty. Zde se projevil zájem a jejich znalost. Pro členy sboru se uskutečnil dvou denní výlet s návštěvou metodického centra ÚV SPO a požárního muzea v Přibyslavi. Další trasa byla vedla do Znojma a výlet byl velmi dobře hodnocen. Na oborové soutěži ve Velkých Hamrech se účastnilo družstvo žen z našeho sboru a jejich umístění bylo na 8 místě. V listopadu byla naše účast při dvou požárech.V jednotce máme 6 dárců krve a 4 z nich jsou nositeli stříbrné plakety dr. Jánského. Některým našim členům byly v tomto roce propůjčeny medaile a vyznamenání. V závěru roku byl uspořádán Vánoční turnaj ve stolním tenisu.

Počátkem roku 1989 bylo projednáno organisační zabezpečení preventivních prohlídek. V březnu se jednotka podílela na dodávce vody při lesním požáru na Janovicích. V průběhu roku bylo odpracována řada hodin na různých akcích. Při preventivních prohlídkách bylo zkontrolováno 62 rodinných domů a 6 provozoven. Rovněž byl uspořádán již třetí ročník turnaje ve stolním tenise, kterého se zůčastnilo 14 hráčů. Členové sboru se podíleli na úpravě prostranství po položení kanalizace v Olivětíně o rozloze 1200 metrů čtverečných.. Toto bylo kladně hodnoceno na zasedání MNV.

Na preventivní prohlídky v roce 1990 nebyl vznesen žádný pořadavek a tak se tyto akce letos nekonaly. I přesto byla naše činnost velmi činnorodá a to především ve výjezdech k požárům. Začalo to dnem 9.5 kdy byl ohlášen požár lesa. Další požár lesa 28.7. v Ráji, 4.8. likvidace požáru slámy, 25.8. požár skládky odpadu, tentýž den požár slámy. I přes velký počet výjezdů se podařilo připravit družstvo žen k soutěži a na podnikové seutěži se umístilo na 2 místě. Družstvo mužů již tradičně na místě 3.
Toto družstvo se zůčastnilo i meziokrskové soutěže v Jetřichově, kde ale došlo k diskvalifikaci vlivem pádu. Opět se uskutečnil tradiční turistický pochod " Hasičská dvacítka ", letos jen za účasti 30 startujících. Námětové cvičení se uskutečnilo jedno a to 2.10. Členové jednotky se věnovali údržbě techniky a bylo na ni odpracováno 372 hodin. V měsíci říjnu probíhá v Praze sjezd hasičů České republiky, kde budou jistě další podněty pro práci hasičských sborů.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 19. července 2013 v 20:15

Obdivuji hasiče odjakživa. Je to záslužná činnost, zvl. u dobrovolných hasičů. Jste dobří, opravdu. :-)

2 Máří Kosáček Máří Kosáček | E-mail | Web | 19. července 2013 v 21:15

Jste dobrý

3 Hanka Hanka | E-mail | Web | 25. července 2013 v 19:32

Olivětínský hasičský sbor je hodně aktivní a zřejmě i dobrý, aspoň z mého pohledu. Taky obdivuji práci hasičů, je náročná, často nebezpečná a hlavně velice záslužná.
Jsi na váš hasičský sbor právem pyšný, Mirku! :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama