Hasiči Veba Olivětín, výpis z let 1997 - 1998.

26. září 2013 v 16:16 |  Hasiči Veba Olivětín

V průběhu měsíce dubna 1997 byla z naší strany zabezpečena účast na školení řidičů v Meziměstí. V květnu tři členové absolvovali kurz hasiče v Jaroměři, kde dva získali odbornost hasič II.st. Opět proběhl výcvik s dýchací technikou a školení preventistů se zůčastnil 1 náš příslušník. Červenec tohoto roku 1997 potrápily závod a okolí povodně, které prověřily akceschopnost naší jednotky. Škody byly sníženy na minimum a provoz závodu byl obnoven v krátké době. Je jen škoda, že vedení a.s. Nezhodnotilo náležitě tuto činnost. V tomto měsící také jednotka zasahovala u požáru v bednárně Broumov a při bytovém požáru v Olivětíně. Z tohoto výčtu výjezdů je patrné, že i přes dobrou vybavenost a možnost vyjetí k zásahu do 10 minut po celých 24 hodin denně, není plně využíváno. Ze společenských akcí se uskutečnila oslava 50 let dvou našich příslušníků.. Zájezd byl uskutečněn koncem měsíce října, kdy jsme navštívili hasičské muzeum v Přibyslavi. Zde jsme si připoměli historii hasičských sborů. Pokračování bylo směr Znojmo s dalším programem. Zájezd se velice vydařil.
Jubilanti tohoto roku:
60 let - 1. členka
50 let - 3.členové
55 let - 1. členka
Z tohoto pohledu je zřejmé, jak naše jednotka postupně stárne, a musíme udělat maximum pro získání nových mladých členů.
Naše jednotka se v roce 1998 účastnila na výjezdu v měsíci dubna, kdy bylo neohlášené pálení komunálního odpadu v Heřmánkovicích. V červnu do Broumova k požáru rodinného domku a další výjezd byl v srpnu opět do Heřmánkovic k požáru rodinného domu. Kromě těchto výjezdů se uskutečnilo námětové cvičení ve Vebě Meziměstí za účasti dalších sborů ze závodu Veba 02 Velká Ves, sboru z Meziměstí, HZS Broumov a jednotky z Walzbrychu. Námětem tohoto cvičení byl zásah na kotelnu, zámečnickou dílnu, ropnou havárii a ochranu nezasažených objektů. V rámci technického výcviku to byla účast čtyř příslušníků v Hronově na lezeckém výcviku, jeden člen sboru spojařského výcviku a na podzim absolvovali 4 naši příslušníci kurz na práci s motorovou pilou. Z dalších kurzů a školení to bylo na kurzu vůdce malého plavidla a náš velitel opět získal způsobilost velitele jednotky na dalších pět let. V letních měsících se vyzkoušelo používání záchranných vest a člunu na akumulační nádrži v objektu závodu. V rámci školení se uskutečnil výlet do Brna na veletrh požární techniky PYROS 98.


Zde se účastníci tohoto zájezdu seznámili s novou špičkovou technikou, výstroji a výzbroji. Bohužel pro nás zatím nedostupnou z finančních důvodů. I tak to bylo pro všechny poučné a zajímavé jak se požární technika neustále modernizuje pro náročnější zásahy při požárech. Opět je nutné vyzvednout činnost bratra Knittla, který i v současné době provedl již 20 preventivních prohlídek v provozovnách na Broumovsku. Aktivita se v tomto roce začala opět stupňovat a účast na akcích je v hojnějším počtu proti předcházejícím rokům. Byla také uskutečněna společná akce k oslavě našeho příslušníka jubilanta s 50 lety výročí narozenin. Závěr roku byl pro nás všechny smutný tím, že jsme se v prosinci rozloučili s dlouholetým členem našho sboru panem Richtrem Bohumilem, který zemřel 12. prosince. Tohoto pohřbu se zůčastnili naši příslušníci v hojném počtu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | E-mail | Web | 29. září 2013 v 22:08

Hasičský sbor by bylo opravdu potřeba omladit. Starší hasiči předají zkušenosti a mladí ať jsou akční. ;-)
Přeji krásné podzimní dny, Mirku! :-) Hanka

2 Theghuh Theghuh | E-mail | Web | 12. dubna 2014 v 20:05

Woah nelly, how about them apepls!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama