close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Hasiči Veba Olivětín, výpis z roku 1999.

14. října 2013 v 21:19 |  Hasiči Veba Olivětín

Rok 1999 je rokem, kdy náš hasičský sbor oslaví 125 let od založení hasičského sboru firmou Benedikt Schroll. V současné době má naše jednotka 14 členů, z toho se 13 členů zařazeno do výjezdové jednotky. Hned začátkem roku se uskutečnil výjezd k požáru rodinného domku v Otovicích. V měsíci květen v rámci školení byl vyzkoušen na akumulační nádrži v objektu závodu člun s motorem " VICHR ", který jsme bezplatně získali od HZS Broumov Uskutečnilo se vymalování a úklid garáží pro CAS-25. Vypomáhali jsme při opravě laku uvedené cisterny a uskutečnil se nový nástřik celé cisterny. Dále to byla údržba stříkaček PPS-12 a PS-8. V rámci dětského dne byla na hřišti v Olivětíně uspořádána ukázka požární techniky, kde si děti mohly vyzkoušet i práci s vodním zdrojem za použití proudnice.


Celý tento měsíc se nesl v duchu již uváděných oslav, které byly součástí oslav 50 let textilních závodů Veba. V přípravě na oslavy se naše jednotka podílela na úklidu prostranství závodu. Při oslavách jsme vystavovali naší techniku. Zde je nutno připomenout, že naše první vozidlo bylo KRUPP, další PRAGA-RN a poté následovala T-805.


Na úseku prevence musíme ohodnotit práci našeho příslušníka Knittla Horsta, který s příslušníky HZS Broumov prověřil 5 provozoven podle požadavku MěÚ Broumov. V září vyjela jednotka k požáru stohu a v říjnu k požáru dřevěných šaten na hřišti Olivětín. V prosinci to byl zásah u pžáru rodinného domku v Martínkovicích a uskutečnilo se několik technických zásahů v objektu závodu. Ze zdravotních důvodů ukončila čiinost naše kronikářka paní Doležalová a tuto funkci převzala paní Velíčková Jana. Rok 1999 byl ukončen valnou hromadou v restauraci v Hejtmánkovicích s přátelským posezením, občerstvením, hudbou a tancem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fredy Kruger Fredy Kruger | 14. října 2013 v 23:54

Jan  Szuk  šplhá na věž kostela !

" Ať sleze ! ... tohle se nedělá !"
... krytinu na věži poničí !!"

( řvou lidé ) :  " Vždy nahoře zakřičí,
že v minutě jsou tady hasiči !
... dělejte něco s tím pakem !"

... kdos nahoru vystřelil prakem ..

Vše marno ! ... kdos přines vzduchovku..
zas marno !

" Počkat !  mám tutovku !"

Bill  Kozihnaatt  zalícil brokovnici ..

" Sláva !  už chytil se za zadnici !"

Jan  Szuk  své mačkajíc  hýždě
ku zemi  již pomalu sjíždě .....

2 děda tik tak děda tik tak | Web | 15. října 2013 v 16:29

[1]: A spadnul aspoň za chviličku,
    na tu svoji makovičku? :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama