Hasiči Veba Olivětín, výpis o činnosti z roku 2000.

8. listopadu 2013 v 15:32 |  Hasiči Veba Olivětín

V měsící leden a únor v roce 2000 se uskutečnila rekonstrukce zbrojnice. Byl vybudován nový sklad materiálu, a nové sociální zařízení. Pro řidiče se uskutečnilo školení se zaměřením na náročnost při výjezdech v zimních měsících. Teoretická část se uskutečnila v Meziměstí, praktická část pak na letišti Broumov. Březen tohoto roku byl pro část našeho okresu těžkou zkouškou, kdy vlivem velkého tání sněhu, byla zaplavena část města Jaroměře. Po zkušenostech ze dvou povodní jsme usoudili, že bez mobilního elektrického zdroje nelze využít ani elektrické kalové čerpadlo, které máme ve vybavení. K této části je nutné připojit i poděkování za obětavou pomoc. Na základě žádosti HZS okresu - požární stanice Broumov, vyjela v neděli 12. března naše jednotka sboru dobrovolných hasičů podniku z objektu Olivětín s požárním vozidlem CAS - 25 na pomoc k odstraňování následků povodně v Jaroměři. 6 příslušníků našeho sboru pomocí PS-12 a dvou kalových čerpadel pumpovali vodu ze zatopených sklepů a čistili nádvoří objektů. Toto poděkování vyjádřil tímto přípisem za a.s. Vladimír Bitvar výrobní ředitel. Starosta našeho sboru získal v dubnu do užívání elektrocentrálu, která byla již v nepoužívaném stavu. Pomocí odborníků z garáží pana Nešpora, byla dána do provozu a schopna dalšího používání. V tomto roce byla také zakoupena motorová pila. V tomto měsíci se uskutečnil výjezd k nahlášenému požáru za účasti 5 členů do Heřmánkovic.. Pro včasnou informovanost o výjezdech k požárům byly zakoupeny mobilní telefony pro naše členy.

Uskutečnilo se příjemné posezení s předáním daru zasloužilému členu našeho sboru panu Šrytrovi, který oslavil krásné 80 narozeniny. Srpen byl výročím pro některé naše členy, kteří slaví 50 a 60 narozeniny, a uskutečnilo se posezení s předáním dárků a přáním všeho nejlepšího do dalších let.Jelikož sbor nežije jen těmi hezkými zážitky, přišel další výjezd k požáru rodinného domku do Vižňova, při kterém přišel o život jeho majitel. V říjnu jsme likvidovali požár skládky uhlí na našem závodu a uskutečnilo se prověřovací cvičení. V listopadu byl zaznamenán další výjezd k požáru ubytovny Diakonie ve Velké Vsi. Z Veby Meziměstí nám byl převeden automobil Avia DA - 32 a zde nás čeká hodně práce. Ani prosinec nebyl klidnější, uskutečnilo se cvičení v Bukavici s dýchacími přístroji a byly další dva výjezdy k požárům. Závěr roku se uskutečnil svoláním Valné hromady na Střelnici v Broumově. Po zhodnocení roku, který byl bohatý na činnost sboru bylo občerstvení a nechyběla ani hudba s tancem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | E-mail | Web | 8. listopadu 2013 v 16:43

Už se blížíme do současnosti.
Jak se koukám, Mirku, hasiči jsou pěkně rozesmátí. Když srovnám tuhle fotku s těmi starými, to je pořádný rozdíl. V tomhle sboru by se našla i "Miss hasička". ;-)
Aktivit je ve sboru pořád dost, ale když se jede k požáru, kde přijde někdo o život, to musí být psychicky velice náročné. Na to se zvyknout nedá. :-(

Zdravím tě a přeji pohodový víkend. :-) Hanka

2 děda tik tak děda tik tak | Web | 9. listopadu 2013 v 15:57

[1]: Sice žhavá současnost Hani, ale něco ještě snad dám dohromady. Díky za komentář a doporučení k volbě Miss hasička. Mohlo by se stát součástí soutěží. :-)  :-D

3 Hanka Hanka | E-mail | Web | 9. listopadu 2013 v 20:01

[2]: Mirku, vůbec nepochybuju, že dáš něco dalšího dohromady a o té miss pouvažuj! ;-)  :-D

4 pizlik1 pizlik1 | Web | 12. listopadu 2013 v 16:16

To je ale rozdíl mezi fotkami z minulých let!Takové soutěž by mě bavily. To běhaly v dýchacích přístrojích?

5 děda tik tak děda tik tak | Web | 12. listopadu 2013 v 17:31

[4]: Při některých cvičeních jsou zadávány určité situace, které musejí hasiči zvládat v dýchacích přístrojích. Jedná se hlavně v zakouřených prostorách, kde to bez těchto přístrojů není možné. Jednak se tím prověřuje funkčnost přístrojů a pak i fyzická schopnost hasičů.. :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama