Leden 2015

TT "Vyber si".

29. ledna 2015 v 16:05 Téma týdne,
Vybrat si v tomto čase zrovna ten nejvhodnější den, není tak jednoduché. Jeden den mlha, že člověk neví kde je dole a kde je nahoře. Druhý den prší, že by člověk ani psa nevyhnal a další dny vás varují před rozšiřující se nákazou chřipky, takže hezky do kanafasu. Jen se venku trochu vyjasní, ukáže se sluníčko, zahodíte všechna varování a jdete ven se přesvědčit, jestli někde něco nechybí nebo nepřibylo. Pokud jsou všechny kravky tam, kde byly vidět naposled, tak je všechno vpořádku a můžete si vybrat kde a s čím začít. Nabídka je dost velká, jen je třeba být stále v pohybu, mít sluníčko nad hlavou a dobré světlo pro fotografování.


S mimčem v cyklovozíku napříč Francii

24. ledna 2015 v 19:43 Aktuality
V pátek 23.1.2015 se uskutečnila beseda s Martinem Stillerem, který se věnuje cykloturistice. Beseda byla zaměřena na nejnovější povídání " S mimčem v cyklovozíku napříč Francii až k Atlantiku".


Toto společné putování cyklorodiny Stillerových, kteří se vydali v létě 2014 s téměř dvouletou Stelinkou v cyklovozíku napříč celou Francii z východu na západ až k Atlantiku. Povídání nebylo o žádné extrémní expedici, polykání kilometrů, ani překonávání nějakých rekordů. Spíš naopak chtějí Martin společně s manželkou Renčou motivovat k cyklovýletům s dětmi a ukázat věci, které se dají s mimčem podnikat. Martin se narodil a dětství prožil v Broumově a v současné době žije v Beskydách ve Frýdku -Místku. Francii vnímá jako zemi vína a sýru, krásných hor, starobylých památek a mořského pobřeží. Toto dvouhodinové povídání doplněné o řadu hezkých fotografii bylo ochutnávkou o této nádherné zemi. O sobě říká " Líbí se mi všude, kde je hezky, kde je klid, přátelská atmosféra a celková pohoda".V tomto duchu se neslo i celé povídání o přátelském přístupu mnoha neznámých lidí při poskytnutí různých druhů pomoci. V samotném úvodu uvedl o své dceři Stelince, která se narodila 5. října 2012.


Přesně v ten den a v ten čas přijížděl do Česka i legendární cyklocestovatel Tilman Waldtahler, který následující den měl promítání na festivalu v Brně. Když se dozvěděl o Stelince, která se narodila nedaleko Vídně, tak neváhal a jel se na ni podívat a stal se tak necelé dva dny po jejím narození jejím kmotrem. Tím ji dal do vínku cestovatelský duch, kterému se plně přizpůsobuje. V závěru besedy a k několika dotazům se svěřil i s tím, že cestuje proto, že ho to baví.
Dále uvedl: Dalo mi to strašně moc - rozšířilo obzory, nadělilo plno hodnotných zkušeností, poznal jsem na cestách plno zajímavých lidí a získal plno přátel, se kterými jsem ve stálém kontaktu. A co mi to vzalo? Snad hodně volného času, ale toho nelituji, neboť takto strávený volný čas je pro mě to nejlepší, co může být. V prosinci 2014 vydal Martin Stiller svou první knihu "Světem na kole".Fotografie z tohoto promítání neuvádím, s ohledem na autorská práva.

Závody psích spřežení

18. ledna 2015 v 22:31 Soutěže hasičů
13. ročník závodů psích spřežení mistrovství České Republiky - Cross Country MID Janovičky u Broumova 2015, který pořádal M.C. Metuje - Červený Kostelec se uskutečnil 17. a 18. ledna 2015.

Tak jako v minulém roce ani letos počasí tomuto závodu nepřálo a závod se uskutečnil jako kárový. V neděli 18. ledna se situace na trati zhoršila vzniklou námrazou a tak z rozhodnutí pořadatelů byl závod z důvodu bezpečnosti pro závodníky ještě upraven. Proti původní trase na 15 km, byl závod zkrácen na 2x4 km. Přihlášených závodníků bylo 42, ze zahraničních účastníků to bylo z Polska a Rakouska. Pokud se jedná o psi, bylo tu možné vidět Aljašské malamuty, Samojedy i Sibiřské husky. Závodilo se jak na kárách, tak i kolech a koloběžkách taženými psi.

Pár ukázek z úvaziště.
Toto je už z prostoru startu.
Příjezd do prostoru startu.


Že to klouzalo, ukazuje i tento snímek


Několik záběrů z trasy závodu.


Tady byla nutná i pomoc pořadatelů.


Tak byl poznamenán každý nejen závodník, ale i psi.


I mírná domluva někdy pomohla k pokračování závodu.


Tak to vypadalo na některých místech.


Po závodu musela být i částečná očista.


Obdarování dětí sponzorskými dárky.


Z ukázky kovářské práce.Ukázka papírových modelů.

13. ledna 2015 v 15:47 Výstavy

Jde o muzeum papírových modelů v Polici nad Metují, které bylo otevřeno v roce 2012. O něm jsem se již zmiňoval v souvislosti s výstavou papírových betlémů, která trvala do 11.ledna 2015.

Dnes bych chtěl ukázat pouze některé další vystavované exponáty z mnoha jiných, kterých je kolem 1200. Toto muzem je největším vystavovatelem papírových modelů v České republice a podílejí se na něm modeláři z České republiky, Polska, Slovenska a Německa. Vystavované exponáty určitě potěší všechny návštěvníky bez rozdílu věku a obdiv si zaslouží trpělivost, která je potřebná k vytváření takových miniatur. K vidění jsou díla s vojenskou tématikou, lodní dopravou i leteckou technikou. Za zmínku stojí i model mořského pobřeží s loděmi plujícími po moři ale i funkčními majáky, které jsou napojeny na elektrickou energii a svítí. Tak jako ve vedlejším muzeu Merkur je i zde dílna, kde si návštěvníci mohou sami vystřihmout a slepit model, který si odnesou jako památku na nevšední návštěvu muzea. Exponáty jsou vystaveny v prosklených vitrinách a seřazeny podle oboru a zaměření. Nalézá se tu mnoho nádherných modelů nejen k výše uváděnému zaměření, ale modely prezentující architekturu nejen vesnických stavení, ale mnoha dalších významných staveb. Nechybí tu ani modely železnice a mnoho různých figurek. Pro zájemce a příznivce tohoto modelářství, nabízí muzeum možnost zakoupit si vystřihovánku z bohatého výběru a postavení vlastního modelu.

Ledopád a jiné.

8. ledna 2015 v 16:54 přírodaV listopadu vyšla předpověď některých meteorologů, kteří předpovídali krutou a dlouhou zimu. Podle českých odborníků jsou to však jen spekulace. Současný průběh nevykazuje známky, že by se schylovalo k něčemu dramatickému. Podle předpovědí, bylo slibováno, že po teplém podzimu přijde skokově hned na začátku prosince tuhá zima, která nás zasype metry sněhu. Zatím se ovšem nic neděje. Lyžovat už se sice pomalu začíná, ale jen díky tomu, že vlekaři poučeni loňskou sezonou nenechávají nic náhodě a pokud to jen trochu teploty dovolují, zapínají děla. Časté střídání počasí ovlivňuje zdravotní stav nejednoho z nás, ale i pro zachycení zimní přírody se musí využívat každé sebemenší příležitosti.Nejkrásnější pohled na svět je z koňského sedla… Tvrdí všichni milovníci těchto ušlechtilých zvířat, ovšem pro nás ostatní stačí i pohled na svět vedle koně a hezky s pevnou zemí pod nohama.Airsoft tým na střelnici.

4. ledna 2015 v 10:49 Sport
Zahájením činnosti letošního roku pro Airsoft tým Dragons Broumov byla sobota 3.ledna 2015. Tým by svolán na střelnici Hubert Olivětín, kde velitel opětovně seznámil přítomné členy s řadou pravidel pro provoz tohoto sportu. Tým funguje na broumovsku od roku 2005 a do současné podoby, se vypracoval od roku 2010, kdy působí jako oficiální sportovní tým. V současné době je ve složení 16 členů, a pravidelné srazy se konají 1x za 14 dní, případně podle podmínek i v jiných termínech.
Když se řekne airsoftová akce, tak se většině z nás vybaví víkend strávený mimo domov, ideálně někde v lese, daleko od všech. Víkend plný chození, střílení nebo kombinace obojího. Mnoho z nás, kteří se tímto sportem nezabývá si nedovede představit, co je na takové akci čeká, co obnáší příprava na akci. Neví co je vše potřeba, jak se chovat, začlenit se a užít si ji. Proč sedět doma a nudit se, nebo hrát na PC, když můžete hrát Airsoft reálně. Získáte nové přátelé, zlepšíte si kondici a domů si přinesete nové zážitky.

Další věcí je, zda splňujete požadavky na akci. To se týká například podmínky minimálního věku k účasti na akci, zaplacení registračního poplatku ale také výstrojních a výzbrojních podmínek. Ke hraní airsoftu se hráči organizují do skupin (teamů) obvykle založených na přátelské bázi, které společně trénují, hrají a následně se i společně účastní větších airsoftových akcí.

Hraje se v různých podobách jako je: dobývání bunkrů, pevností, vlajek a různorodých cílů. Tým nabízí znalosti, které tuto hru mohou jen zlepšit a tím se přiblížit realitě. Orientace v mapách a terénu, první pomoc a přežití v přírodě tu zajisté nemůže chybět. V neposlední řadě nabízí pro veřejnost názorné ukázky různých bojových situací na dětských dnech, táborech aj.
Hlavní složkou, na kterou se klade největší důraz je DISCIPLÍNA A KÁZEŇ.
Airsoft má svá pravidla, která se nekompromisně dodržují. V další části tohoto dne byl nácvik střelby na pevný terč a zabezpečení vzájemného krytí při plnění bojového úkolu. Průřez celým dopolednem ukazují i přiložené fotografie.Velitel týmu seznamuje členy se všemi potřebnými dokumenty a podmínkami pro letošní rok.
Zkoušky zbraní a nácvik střelby na pevný terč. K tomu náleží i poučení s jejich zacházením a dodržováním bezpečnostních zásad.

Nácvik vzájemného krytí při plnění z jednoho stanoveného úkolu.


Pro zájemce tohoto sportu přikládám i podrobnější podmínky k přijetí do týmu Airsoft DRAGONS Broumov.Všechny fotografie zde: Airsoft tým DRAGONS Broumov, má souhlas ke stažení těchto fotografii k použití do vlastních stránek na FB.