Městský hotel (Měšťák) Broumov - 4. Poslední zastavení.

15. dubna 2015 v 14:00 |  Aktuality


Dnes se naposledy zastavuji s někoika dalšími vzpomínkami na bývalý Městský hotel ( Měšťák ) v Broumově. Jeho dlouhá existence skončila krátce po roce 1990. Aktuální k této době je i připomenutí silvestrovských oslav a vítání Nového roku, která se v tomto hotelu konala. Tak například v roce 1972 u příležitosti těchto oslav, se do knihy návštěv zapsalo všech 88 hostů, s vyjádřením té nejvyšší spokojenosti. Ještě jednou se vrátím k jedné akci, kdy vedoucí tohoto hotelu vzpoměl jednoho na broumovsku velmi známého hostinského pana Ottu Daňka z pivovarské restaurace v Olivětíně.
Pan Otto Daněk přišel do Broumova v roce 1950 a začínal v restauraci na Střelnici. Poté převzal Pivovarskou restauraci v Olivětíně, která se stala známou v širokém okolí pod názven " U hitlera ". O slávě této restaurace si každý může přečíst i na internetových stránkách pod názvem " Pivovarská hospoda Olivětín: od bálů až k padající omítce ", která zde byla publikována. Tato restaurace se stala i jedním z příběhů Bakaláři, kterou sepsal pan Mervart, zeť pana Daňka. Abych se ale vrátil k původnímu začátku článku o ukončení provozu Městského hotelu. V krátké době, kdy bylo odstraněno veškeré zařízení, bylo v těchto prostorách zřízeno obchodní centrum a v jedné její části i prodejna Diakonie. V současné době jsou tyto prostory opět prázdné, a podle vyvěšeného firemního transparentu má zde probíhat rekonstrukce.


Zatím budova s jejím vzhledem není tou pravou okrasou středu města.
V závěru těchto krátkých vzpomínek je třeba poděkovat paní Šolcové z Olivětína, která umožnila nahlédnout do dlouhé existence tohoto hotelu z dokumentů svého manžela a vedoucího Městského hotelu v Broumově.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Helena Helena | Web | 20. prosince 2012 v 20:08

Takových budov je škoda.Ale co udělat,aby se obnovil turismus nebo něco,co by přilákalo investory.

2 pizlik1 pizlik1 | E-mail | Web | 20. prosince 2012 v 20:17

Možná by se ještě dalo něco dělat, aby hotel znovu fungoval. :-)

3 Katka Katka | Web | 22. prosince 2012 v 8:46

Hrozné jsou ty nápisy na OBCHODNÍ CENTRUM na budovách, které bývaly decentně krásné. Udělat poutač, vývěsní štít, nápis na budově citlivě, nápadně a přitom hezky je umění. Kéž se Měšťák povede.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama