Airsoftový tým Dragons, Broumov.

20. září 2015 v 10:00 |  SportAirsoftový tým Dragons Broumov se tentokrát sešel v dost nezvyklém, ale o to zajímavějším prostředí pískového lomu v Jetřichově u Broumova. Po seznámení s terénem a stanovení všech pravidel, byl vyznačen prostor hry. Po rozdělení do dvou skupin, začal boj o vlajku.Tým Dragons Broumov je i při menším početním složení velmi aktivní. K tomu lze uvést několik údajů. Od začátku letošního roku se uskutečnilo celkem 32 akcí. Za všechny uveďme např. Trutnov 1x, Hradec Králové 3x, Nowa Ruda 2x, les u pískovny v Jetřichově 8x, Farský les v Šonově 3x, Božanov a okolí 3x, chata pod Korunou v Martínkovicích 4x a mnoho dalších. Plánované akce do konce roku jsou ještě Trutnov bunkry, Hradec králové Plachta, Hradec Králové Divec, Nowa Ruda v Polsku, Nové Město nad Metuji, Hronov, Slavíkov bunkry a další. O činnosti týmu a airsoftu vůbec jsem si povídal s jeho vedoucím Vítem Kučerou. Airsoft je vlastně simulace boje. Někdo tomu říká hra, někdo jej zase považuje za životní styl. Uživatelé těchto zbraní simulují boj v jeho nejrůznějších podobách. Ke hraní airsoftu se hráči organizují do skupin obvykle založených na přátelské bázi. Skupiny společně trénují, hrají a následně se i společně účastní větších airsoftových akcí (manévrů). Jsou i týmy, které jdou vlastní cestou a volí vlastní výstroj. Jiné naopak věrně kopírují jednotky skutečných armád, policejních sborů a ozbrojených sil. Na velké airsoftové akce se sjíždí řádově stovky hráčů. Takové akce mají obvykle velmi dobře propracované scénáře. Kdo více pozná tento skvělý sport, tak u něj jistě dlouhou dobu zůstane. Airsoft není přímo uznáván jako sport, ale je určitě na místě tento výraz používat. Další výraznou vlastností u airsoftu je kolektivita. Tak jako každý sport, má i tento vnitřní pravidla, která se musí dodržovat. Je to hlavně smysl pro Fair Play, morálku a disciplínu. Čas a zkušenosti přivedou většinu lidí k dodržování všech těchto pravidel. Hra má přesný, předem stanovený průběh podle daných pravidel. Ve hře, až na malé výjimky, nedochází téměř k žádným zraněním. Při dodržování pravidel se jedná o lehká poranění. Pro uskutečnění airsoftové bitvy je nutné najít vhodnou lokalitu. Nejlepší je odlehlá část lesa kde se neobjeví civilisté. V airsoftu nevyhrává hrubá síla, ale chytrost a lest. Schopnost přelstít protivníka a napadnout ho ze zálohy je nejvíce ceněná. Není výjimkou, že tým 10 zkušenějších hráčů, je schopen se ubránit dvojnásobné přesile bez jediné ztráty ve vlastních řadách. V airsoftu se hraje Fair-Play a proto pokaždé když hráč uslyší, nebo ucítí zásah do svého těla, tak zvedne ruce nad hlavu a jde na mrtvoliště. To je předem určeno na začátku bitvy.


Z prostoru pro přípravu a úpravu výstroje a zbraní.Instruktáž o způsobu vedení boje, a zachování všech jeho bezpečnostních pravidel.


Tady je už rozdělování hráčů do dvou skupin.


Ještě umístit vlajky, a na daný signál bude akce zahájena.


Následující fotografie jsou z průběhu boje o vlajky.
Chvilka odpočinku na občerstvení, a pak se úloha obou skupin prohodí pro další kolo boje o vlajku.


Všechny fotografie z tohoto dne jsou ZDE.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Intuice Intuice | E-mail | Web | 20. září 2015 v 12:25

Mirku, pěkné fotky! Můj kluk v dospělosti se jistou dobu taky věnoval airsoftu a má z té doby taky hromady fotek z akcí. :-)

2 Hanka Hanka | E-mail | Web | 20. září 2015 v 21:59

Páni, to je úplně jako doopravdy, Mirku! ???
V lomu to muselo být perfektní, to je pro takovou akci skvělé prostředí.
Tam se kluci museli hezky vyřádit ... nebo i holky?
Tohle už bych asi za hru nepovažovala, možná je to opravdu spíš životní styl.
Nepřijde přitom někdo k úrazu? Třeba se najdou tací, kteří se do své role vžijí až moc. ;-)
Jinak je to opět senzační reportáž, Mirku, nafotil jsi spoustu parádních záběrů, dívala jsem se i na rajče. :-)
Přeji příjemné dny v novém týdnu. :-) Hanka

P.S. Shodou okolností jsem dnes taky dala na blog fotky z lomu, ale zatopeného. :-)

3 děda tik tak děda tik tak | Web | 21. září 2015 v 16:51

[1]: Má na co vzpomínat a ukazovat dětem,nebo vnoučatům. :-)

4 děda tik tak děda tik tak | Web | 21. září 2015 v 17:00

[2]:Je to úplně jiné prostředí Hani, a myslím i více náročnější. Z děvčat tam byla jedna, ale ta se věnovala fotografování. K nějakému úrazu může dojít jako u každého sportu, ale jsou to výjimky Díky za komentář a přijdu se k tobě podívat. :-)

5 Miloš Miloš | Web | 21. září 2015 v 23:23

Zajímalo by mě, čím vlastně "střelivo" je tvořeno. A jaká zranění se zde mohou vyskytnout.
Jak to čtu a nic o tom nevím, myslím, že půjde o sport fyzicky náročný, vysloveně pro atletické mužné typy.

6 Ji Hei - Fotografie Ji Hei - Fotografie | E-mail | Web | 22. září 2015 v 11:40

Krásný sport, chlapi se vyblbnou a bavilo by to i mě...:).

7 děda tik tak děda tik tak | Web | 23. září 2015 v 13:38

[5]: Střelivo pro airsoftové zbraně tvoří plastové kuličky o hmotnosti 0,12g, 0,20g, 0,25g, 0,28g, 0,30g, Pokud se jedná o případná zranění z používaných zbraní, může se jednat o nechráněné části těla. Z bezpečnostních pravidel se dbá především o ochranu hlavy. Fyzickou náročnost musí posoudit každý jednotlivec samostatně, zda je schopen takový sport zvládat. :-)

8 děda tik tak děda tik tak | Web | 23. září 2015 v 13:40

[6]: O_O  :-D

9 Vydy Vit Kučera Vydy Vit Kučera | E-mail | Web | 18. října 2015 v 17:15

Zdravím. Tato hra není jen o sportu ale i týmové práci. Snažíme se stále rozrůstat a nabýráme stále nové členy. Nedávno nám přibyli dva člení z Červeného Kostelce. Náš tým tim tvoří 16 chlapců a dvě dívky. Není to jen chlapecký sport. I na jiných akcích na jiných místech se častěji a častěji se setkáváme z opačným pohlavím. V nasem tymu najdete široké rozpětí věkové kategoroe od 14 až po skoro 40 let. Jak jsem již v jiných článcích psal, zabýváme se hlavně volným časem pro děti a mládež. Snažíme se z našeho týmu udělat jednu ze sportovních aktivit na Broumovskou a prezentovat náš výběžek. Ďekujeme za další nádherný prezentační článek o Airsoftu a našem týmu..

10 děda tik tak děda tik tak | Web | 18. října 2015 v 22:07

[9]: Díky za komentář a doplnění informací k uvedenému článku. Je to jedna z mnoha dalších aktivit, která se na broumovskou nejen pro mládež dělá. Podle zájmu a narůstajícího počtu se Vaše snahy setkávají s úspěchem a k tomu přeji nejen já, ale další fandové JEN TAK DÁL. :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama