Listopad 2017

Vánoční strom

26. listopadu 2017 v 14:29 Aktuality
Na Mírovém náměstí před starou radnicí je instalován a připraven k rozsvícení Vánoční strom. To je plánované na 1. Adventní neděli 3. 12. 2017 v 17.30 hod. Tomu bude předcházet pohádka, jak čerti stavěli sněhuláka.Výlov rybníka Břídlo.

14. listopadu 2017 v 15:42 přírodaVýlov rybníka je velkou atrakcí, a dívat se chodí celé rodiny. Obecně má ale každý jen matnou představu, co vlastně příprava rybníka na výlov obnáší a jak to celé funguje. Výlovy rybníků jsou tradiční a oblíbené podzimní slavností. Tyto výlovy vyplňují čas mezi vánočními trhy, kdy jsou vánoce ještě daleko. Protože výlovy rybníků jsou závislé na přízni počasí, mění se termín výlovu častěji, než u jiných akcí. To platilo i pro tento den kdy bylo po ránu celkem chladno a večer už bylo bílo. Vlastnímu výlovu předchází takzvané strojení rybníka, které zahrnuje veškeré přípravy před vlastním výlovem. Jedná se především o vypouštění vody z rybníka, které by mělo být pozvolné tak, aby se ryby soustředily pouze do místa, kde se budou lovit, tedy do loviště.

Taneční soutěž.

11. listopadu 2017 v 15:50 Soutěže hasičů
Svaz učitelů tance České republiky, tanečního klubu Broumov při DDM Ulita, ve spolupráci s městem Broumov připravil taneční Mikulášskou soutěž. Soutěžilo se podle věkových kategorií s povinností předvést a odtančit stanovené skladby.

Jak na to.

7. listopadu 2017 v 14:54 příroda
Podzimní dny se zkracují, ubývá slunečního světla, přicházejí chladnější dny. Mnozí jsou unavení, bez energie, bez nálady, bez radosti, smutní, úzkostliví a negativní. Trochu radosti můžou přinést opožděně kvetoucí kytičky nebo pohled na pozdně čilou včelku.Na mnoha místech se v tomto týdnu také konají svatomartinské hody, někde dokonce i se slavnostmi. Pokud se někdo z Vás chystá na podobnou akci, přeji příjemné zážitky.
Při pečení husy vystrčí husa hlavu z trouby a povídá. Buď v té troubě pořádně zatopte, nebo mi vraťte peří.