Září 2018

Svatováclavské slavnosti.

28. září 2018 v 19:51 Aktuality

Počasí se na tyto slavnosti umoudřilo, a od rána sluníčko hřálo. Celý program byl sledován s velkým zájmem a svědčila tomu i návštěvnost. Program byl naplánován na celý den, takže každý měl možnost výběru podle svého. Nejvíce byly sledovány hudební produkce.
Ještě pár fotografií z průběhu.
Střelecký klub Meziměstí.

27. září 2018 v 9:50 Střelnice


Jedna z dalších střeleckých soutěží letošního roku se uskutečnila na střelnici Hubert Broumov v sobotu 22. září 2018. Soutěž byla vyhlášena o "Putovní pohár střeleckého klubu Meziměstí", v kategorii muži a ženy a dále v kategorii dorost. V úvodu zahájení byla podána informace o způsobu soutěže, které byly i v propozicích. Střelba probíhala ze sportovní malorážky, poloha vleže. Po ukončení úlohy byly výsledky sečteny s následným vyhlášením vítězů.


Následující fotografie jsou z průběhu soutěže.


Čas podzimu přichází.

2. září 2018 v 16:39 přírodaJakmile začne žloutnout a opadávat ze stromů listí a ve vzduchu poletovat chmýří od bodláků je jasné že svojí vládu nad přírodou přebírá podzim. Příroda, které míchá barvy na svojí paletě rok, co rok obdivuji. Kdy začíná podzim v roce 2018? V kolik hodin začíná podzim 2018? Astronomické léto končí a podzim začíná 23. září 2018 v 03:53. Vstřebávání informací rozhodně není jednoduché ve velkých vedrech. Na podzim bude příjemné počasí, během kterého můžete v pohodě a hlavně s normální teplotou číst své oblíbené knížky. Milovníci přírody si na podzim přijdou na své. Kromě špatného počasí se totiž zbarvují stromy a vypadají nádherně, mnohem lépe než v letním období. Jakmile začne foukat ze strnišť a skoro všechna práce na polích a sadech pomalu končí, malí pasáčci a pasačky si krátili volné chvilky při pasení dobytka. Říkalo se tomu ,,podzimní ohníčky ". K těm samozřejmě patřili pečené brambory ve slupce a neméně oblíbená a také pečená jablka. Nanosilo se suché chrastí a bramborová nať. Při zapalování ohníčku se nesmělo promluvit, aby prý oheň rychleji chytil. A aby lépe hořel, tak se i zpívalo. Dnes už tato zábava pominula.