Říjen 2018

Loutkové divadélko Brum zabodovaolo.

28. října 2018 v 18:04 Loutkové divadloV návaznosti na výstavu k výročí 70 let založení loutkového divadla BRUM Broumov, se uskutečnila jedna z dalších akcí, která byla součástí této výstavy. Ta probíhala v budově ROCK pod názvem dílnička pro děti a jejich rodiče. Připraven byl různý materiál, ze kterého byla možnost vytvářet různé loutky podle vlastní fantazie. To, že byly, některé výtvory skutečně originální dokládá šikovnost mnoha zúčastněných, kterých bylo něco přes 60. Pak už následovaly dvě hry a to Broumovská pověst o mlýnu pod Černou stezkou a Kouzelná perlička. Účast na tomto odpoledni byla nad očekávání veliká a ani samotní členové loutkového souboru nepamatují takový zájem. Na těchto dvou akcích loutkové divadélko zkrátka zabodovalo a přejme jim i další velké účasti.Barevný podzim.

16. října 2018 v 9:13 příroda
Podzim je magické období plné barev a vůní. Je to část roku kdy se dny krátí a počasí ochlazuje, ale ještě není taková zima, abychom si nemohli dát venku snídani a ranní šálek čaje a pozorovat probouzející se přírodu. Proč tedy nebýt přírodě blíž a nestrávit pár dní v jejím objetí? V přírodě začíná podzim slunečními dny plnými nádherných barev podzimních květin a potom se zabarví neskutečně listí. Po určité době, ale tato krása pomine. Květy uvadnou a listí opadá. Počasí se pokazí a nastanou dny studené deštivé a mlhavé. Podzim nám ukáže svou nevlídnou tvář.
70 let od založení loutkového divadla..

8. října 2018 v 19:46 Loutkové divadlo


Loutkové divadélko BRUM Broumov slaví v těchto dnech 70 let od svého založení. Právě k tomuto výročí byla uspořádána a veřejnosti představena výstava loutek a kronik. Zahájení výstavy v pátek 5. 10. v 18 hodin v Café Herzog /LokArt. Do konce října si můžete prohlédnout loutky, kulisy, rekvizity a vystaveny budou také staré kroniky. Výstavní síň LokArt. Pořádá: Město Broumov ve spolupráci s Divadélkem BRUM. Vernisáže se zúčastnilo na 40 zájemců, kteří si se zájem prohlédli nejen vystavené dokumenty, ale i fotografie. Velký zájem byl rovněž o kroniky, které putovaly z ruky do ruky a nad kterými se diskutovalo a vzpomínalo. Toto divadélko prošlo od svého vzniku velký kus cesty a jeho pokračování překazila velká povodeň, která zamezila jeho další působnost. Pak už členové divadélka hledali různé možnosti, kde by se dalo hrát. Vstříc jim vyšlo město a nechalo jim dvě místnosti v budově Rocku Klubu. Všechny podrobnosti včetně fotografií najdete na této výstavě.

Budova, kde mají loutkáři své zázemí nejen na zkoušení, ale i hraní.

Z průběhu vernisáže.


Současní loutkoherci.