Červen 2019

Strom roku 2019

26. června 2019 v 17:24 příroda
Již 18. ročník ankety Strom roku byl odstartován 17. června 2019. Porotci vybrali dvanáct finalistů, kteří budou soupeřit až do 25. září. Do hlasování se může zapojit každý.
Klání odstartuje 17. června, kdy se na webových stránkách https://www.stromroku.cz/ zobrazí profily všech finálových stromů a podrobné informace o hlasování. Letos nově bude moci veřejnost podpořit své favority v online hlasování. Anketa potrvá až do 25. září a vítěze oslavíme 3. října v Brně.
Nadace Partnerství se navíc od 20. května vypraví na již tradiční setkání se všemi ambasadory finalistů v rámci tak zvané "stromojízdy". Během té stromy profesionálně zachytí fotograf brněnského Národního divadla Marek Olbrzymek.
Vítězný Strom roku získá odborné arboristické ošetření od firmy Prostrom Bohemia a bude reprezentovat Českou republiku v mezinárodním kole ankety Evropský strom roku v únoru příštího roku.
Ukažte tento článek i vašim přátelům:
V sekci hlasování jsou k nahlédnutí všichni finalisté, včetně možnosti hlasování pro jednotlivé stromy.

Den otevřeného letiště.

23. června 2019 v 18:57 Aktuality


BENEDIKTINSKÝ AEROKLUB BROUMOV připravil na den 22.6.2019 pro veřejnost den otevřeného letiště. Připraven byl program pro děti, občerstvení a zlevněné lety nad Broumovem. Mimo ukázek na čem se létá, byla možnost usednout do letadla a vžít se do pocitů skutečného pilota. K prohlídce byla řada různých druhů větroňů i motorových letadel.Čápata na KOOH - I - NOOR

16. června 2019 v 19:17 Čápi


Tato čápata jsou z komína KOOH - I - NOOR a je vidět, že jsou už poněkud odrostlá, mají černé letky, a začínají mávat křídly. Zatím jsem zaznamenal dvě mladá čápata.

Když přeje štěstí.

7. června 2019 v 17:09 ČápiPo několika návštěvách čapích hnízd, se nepodařilo zahlédnout na žádném komíně mladá čápata. Jejich vyhlížení zabíralo dost času, bez velkých výsledků. Teprve dnešního dne se dospělý čáp umoudřil, a rozhodl se světu ukázat své potomky. Zatím jsem zahlédl dva, ale vypadá to ještě na třetího, který se stále schovával.

Další část obsazených komínů 2019.

4. června 2019 v 15:50 Čápi
Tak jak jsem uvedl v předcházejícím článku, jsou zatím všechny komíny bez mladých čápat. Pro dnešek dávám další část ze dvou komínů, a to bývalé truhlárny, a pivovaru Olivětín.

Bývalá truhlárna.
Pivovar Olivětín.


Čápi na komínech 2019.

2. června 2019 v 15:18 Čápi


Ukázky čápů na komínech bývalých jatek a KOOH - I - NOOR jsou sice obsazeny, ale dosud bez mladých čápat. V roce 2018 jsem prvního malého čápa fotografoval 30.5, takže si ještě musím nějaký den počkat, než se ukážou přes okraj hnízda. Není vyloučeno, že na hnízdech už mladí jsou, ale staří je dokrmují a hlídají.Komín bývalých jatek.


Komín KOOH - I - NOOR.